Galeria zdjęć

GAME STORY II

 

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie to doskonałe miejsce na wymianę myśli i doświadczeń w dziedzinie najnowszych technologii. W tym wyjątkowym miejscu spotkali się twórcy filmów i gier wideo – uczestnicy konferencji „Game Story II”, zorganizowanej przez Creative Europe Desk Polska oraz Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych w ramach programu KIPA2B – projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem tego spotkania było wzajemne poznanie się przedstawicieli obu sektorów, znalezienie wspólnych obszarów do kreatywnej współpracy oraz przyjrzenie się możliwościom finansowania projektów w ramach programu Kreatywna Europa – komponent MEDIA, który wśród czternastu różnych obszarów dofinansowania oferuje wsparcie developmentu zarówno projektów filmowych, jak i gier wideo.

Udostępniaj i zarabiaj

11 lipca w Golden Floor Plaza w Warszawie odbyły się pierwsze warsztaty KIPA2B. Tematem było  „Udostępniaj i zarabiaj. Jak skutecznie zarządzać treściami video w Internecie i jak je promować za pośrednictwem dostępnych platform?”. Warsztaty poptowadzili: Marcina Maziarzewski, Tomasz Nowak, Julian Sadovy oraz Sylwester Krawczyk.

Od zera do serwera

26 września w Golden Floor Plaza w Warszawie odbyły się kolejne warsztaty z cyklu KIPA2B. Tym razem tematem było „Od zera do serwera”. Marcin Maziarzewski opowiedział uczestnikom o możliwościach nowych narzędzi do zdalnej pracy takich jak Trello, Google Docs, DropBox, Slack i Toggl. Olga Budziszewska oraz Jakub Rżany z Microsoft Polska przedstawili czym jest Office365 i jak ważne jest cyberbezpieczeństwo przy prowadzeniu przedsiębiorstwa. Na koniec Krzysztof Jóźwiak z COMPAREX Poland pokazał jak zbudować serwer oraz jakie są możliwości IT dla małych przedsiębiorstw.

Od zera do serwera

7 listopada w Golden Floor w Warszawie odbyły się ostatnie warsztaty z cyklu KIPA2B zatytułowane Art2Business. Katarzyna Kowalska przedstawiła uczestnikom fundusze wpierające małe i średnie przedsiębiorstwa, Małgorzata Walczak z PFR Ventures zaprezentowała możliwości Venture Capital, natomiast Katarzyna Wierzbowska z Black Swan Fund opowiedziała na czym polega działalność Aniołów Biznesu. Po przerwie został poruszone tematy wskaźników inwestycji i memorandum inwestycyjnego, które przedstawił Krzysztof Mikulski. Na koniec Marcin Marczyk i Marcin Łukiewicz zaprezentowali możliwości rynku VR w Polsce.

Share This